25.02.2017

Kupione w lutym 2017 #1

Muszę się przyznać do jednej rzeczy. Mimo że na półkach w swojej biblioteczce mam książki, których jeszcze nie przeczytałam, nadal kupuję nowe. Mania, nad jaką ciężko zapanować, zwłaszcza że w sieci tyle kuszących ofert... W ostatnich dniach zakupiłam trzy książki po promocyjnej cenie i postanowiłam skrobnąć o nich słowo. Wśród nich jest absolutna nowość oraz dwa tytuły z poprzedniego roku. No to co? Zaczynamy!

„Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender”

od wydawnictwa SQN (kliknięcie na nazwę wydawnictwa przeniesie na oficjalną stronę książki)

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego…

Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…

Jest to debiutancka powieść amerykańskiej autorki Leslye Walton. Książka, ze względu na pochlebne recenzje, przyciągnęła moją uwagę już dość dawno, bo w tamtym roku. Opowiada o zwykłej, niezwykłej dziewczynie, która nie jest żadną wróżką ani aniołem, ale posiada skrzydła. Według zachwyconych czytelników powieść wciąga i potrafi zauroczyć baśniowością naturalnie wplecioną w nieco pogmatwane życie Avy Lavender. Dodam, że okładka prezentuje się naprawdę dobrze. Tak ładnie wydane książki, chcąc nie chcąc, zaciekawiają i zakupowi trudno się oprzeć.

„Prawdodziejka”

od wydawnictwa SQN

Safiya i Iseult, młode czarodziejki, znów wpadły w tarapaty. Muszą uciekać. Natychmiast.

Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką, zdolną zdemaskować każde kłamstwo. Swój dar trzyma w sekrecie, inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.

Safi i Iseult pragną jedynie wolności. Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem. Zbliżają się niespokojne czasy, wojna wisi w powietrzu i nawet sojusznicy nie grają fair. Przyjaciółki będą walczyć z władcami i ich najemnikami. Niektórzy posuną się do ostateczności, by dopaść prawdodziejkę.

Tę książkę kupiłam w pakiecie z opowieścią o Avie Lavender. Cieszy mnie fakt, że historia będzie przedstawiona z perspektywy dwóch bohaterek, choć podejrzewam, że pierwsze skrzypce odegra Safiya, tytułowa prawdodziejka. Ze względu na całkiem dobre oceny książki Susan Dennard, liczę na kawałek wciągającej i niebanalnej fantastyki. „Prawdodziejka” to pierwszy tom cyklu „Czaroziemie”. Jeśli zachwyci, na pewno sięgnę po kolejne części.

„Właśnie dziś, właśnie teraz”

od wydawnictwa Czwarta Strona

Trzy kobiety, trzy historie, jedna tęsknota – za życiem, w którym jest się dla kogoś naprawdę ważnym.

Zgorzkniała Sabina od lat samotnie opiekuje się zniedołężniałym ojcem, z którym łączy ją toksyczna relacja. Siedemdziesięcioletnia Bronisława ledwo wiąże koniec z końcem, utrzymując siebie i dorosłego syna, alkoholika. Elegancka Sonia prowadzi idealne życie w pięknym domu, z kochającym mężem i córką. Idealne do czasu pierwszego kryzysu…

Nieszczęśliwy wypadek skruszy dotychczasowy porządek i splecie ich losy… Każdej z kobiet przyjdzie zmierzyć się z innymi problemami i każda będzie musiała stawić czoło prawdzie, nie zawsze przyjemnej. Prawdzie o sobie samej i o najbliższych. Bo czasami życie musi nami mocno potrząsnąć, żebyśmy odnaleźli jego sens.

Właśnie dziś, właśnie teraz przekornie pokazuje, że czekanie może okazać się zgubne, a tragedia nie zawsze zapowiada koniec, lecz początek czegoś naprawdę wyjątkowego.

Tym razem powieść od polskiej autorki Karoliny Wilczyńskiej. Lubię czasem poczytać obyczaj. A tu, jak podejrzewam, będzie przemieszany z dramatem głównych bohaterek. Fakt, że historia zostanie podzielona na trzy postacie, których losy się ze sobą zetkną, nastawiają mnie bardzo pozytywnie na ten tytuł, ponieważ perspektywa więcej niż jednego bohatera pozwala na głębszą analizę tła sytuacyjnego. Choć Karolina Wilczyńska ma w swoim dorobku już kilka książek, to będzie moje pierwsze spotkanie z jej twórczością.

2 komentarze:

 1. Fajnie tu u Ciebie. :)
  Obserwuję i zapraszam do mnie <3
  http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odwiedziny, chętnie do Ciebie zajrzę :)

   Usuń

Wróć na górę